Tüp Bebekte Sperm Kalitesi

Tüp bebek için anne yumurtalığının önemi kadar da spermin de önemi çok büyük bir ölçüdedir. Sizlerin spermi yumurtalık ile döllenmeye girecek ve sonucunda da embriyo oluşacaktır. Buna bağlı olarak da Tüp Bebekte Sperm Kalitesi oldukça önemlidir. Eğer herhangi bir probleminiz var ise bunu doktorunuza çekinmeden söylemeniz gerekmektedir. Bu hem sizin hem de tüp bebek için oldukça önemlidir. Verimsiz spermler tüp bebek oluşumuna olumsuz yönde cevap vereceğinden dolayı doktorlar ile görüşüp gerekli ilaçları ya da tedavileri olduktan sonra tüp bebek operasyonuna başlanmalıdır.

Erkeğin de yaşının tüp bebek için oldukça önemi vardır. Erkekler 40 Yaşından sonra Sperm Kalitesi düşmektedir. Buna sebep olan ise yüksek dozajlarda alınan ilaçların da sperm kalitesini bozmaktadır. Bundan dolayı kadınlarda 35 erkeklerde ise 40 yaşından sonra yapılan tüp bebekte oluşum oranı oldukça düşük olduğundan özel hastanelerde denenmesi oldukça pahalı ve riskli bir iştir. Eğer sağlıklı bir bireyseniz normal yollar ile de hamile kalabilirsiniz fakat olası bir bozuklukta da doktorunuz ile görüşmeniz sizin için en sağlıklısı olacaktır. Gerekli tetkikler sonrasında sizlere verilen ilaçlar ya da tedaviler ile sperm kalitesi arttırılarak tüp bebek oluşumu sağlanmaktadır. Tedavinizi aksatmadan ve tam anlamıyla yapmanız sizin tüp bebek oranınızı oldukça iyi bir yönde arttıracaktır. Bundan dolayı dikkatli bir şekilde tedavilerinizi olmanız gerekmektedir.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

İlk Tüp Bebek Tedavisinde Hamile Kalanlar

İlk Tüp Bebek Tedavisinde Hamile Kalanlar

İlk tüp bebek tedavisinde hamile kalanlar oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır. Tüp bebek tedavisinin bu şekilde başarılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir