Tüp Bebek Tedavisinde Yaş Faktörü

Tüp bebek tedavisi veya in vitro fertilizasyon, kısırlığa karşı en etkili yöntemler arasındadır. Bu tedavinin prensibi, laboratuvarda spermler ile bir araya getirilen olgun yumurtalarla embriyolar elde edilir. Bu şekilde doğal olarak yumurtalara girip dölleyebilirler, oluşan embriyolar daha sonra kadının rahmine yerleştirilir.

İlk Tüp bebek döngüsü ile kadınların çoğunluğu yaşa bağlı olarak hamile kalır . 40 yaşın üzerindeki kadınlar için bu tedavinin başarı oranı bir IVF döngüsünün parçası olarak% 28’e düşer. Günümüzde Tüp bebek tedavileri sayesinde dünyadaki binlerce çiftin bir bebeği olabilir.

Bir kadının tüplerin açıklığı,

  • adezyonlar ve pelvik inflamasyon veya endometriyozdan muzdarip olduğu çiftler için
  • Kadının düşük bir yumurtalık rezervine sahip olduğu çiftler için
  • Doğurganlığı etkileyen immünolojik sorunları olan çiftler için
  • Adamın spermiogramı normal olmayan spermiogramı olan çiftler için
  • TESE mikro-cerrahi ile sperm iyileşmesi gereken çiftler için
  • Doktorun endikasyonlarına göre başka bir kısırlık nedeni olan çiftler için

Tüp bebek tedavisinin temel prensibi, oositlerin daha sonra elde edildiği optimal sayıda olgun folikül elde etmek için dişi yumurtalıklarının hormonal uyarılmasıdır. Toplanan oositler laboratuvarda partnerin spermatozoası ile döllenir. Oositlerin döllenmesi için taze semen kullanılabilir, bu durumda partnerin oosit toplama gününde bir semen örneği vermesi gerekir veya donmuş semen kullanılabilir. Yaklaşık üçüncü gün (4-5. Günde uzun süren durumunda) embriyolar kadının rahmine transfer için uygundur.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

İlk Tüp Bebek Tedavisinde Hamile Kalanlar

İlk Tüp Bebek Tedavisinde Hamile Kalanlar

İlk tüp bebek tedavisinde hamile kalanlar oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır. Tüp bebek tedavisinin bu şekilde başarılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir