Tüp Bebek Tedavisi Hakkında Sorular

Doğal yollarla bebek sahibi olamayan çiftlerin en çok başvurdukları yöntemlerden bir tanesi Tüp bebek tedavisidir. Anneden alınan yumurta ile babadan alınan spermle birleştirilerek bir embriyo oluşturulur ve annenin rahmine yerleştirilir. Bu süreçte çiftlerin akıllarına bazı sorular gelir. Bu sorulara beraber yanıt verelim;

Tüp bebek tedavisi sonucunda kadınların yumurta rezervi tükenir mi?

Kadınların çoğu henüz anne doğduğunda bile yumurta sahibidir.  Buluğ çağına kadar bu yumurtaların bir kısmını kaybetse de ardından her ay yumurtalıklar adet olmadan önce bir sonraki dönem için yumurtaları seçer. Bu yumurtalardan sadece bir ya da iki tanesi gebelik oluşumu için uygun bir zaman oluşturarak çatlar. Fakat bu dönemde gebelik oluşmazsa bir sonraki ay aynı döndü yeniden devam eder. Yaklaşık bir yıllık korunmadan yaşanan ilişkilerden gebelik elde edilemezse tüp bebek tedavisine başvurulur. Bu tedavi de kullanılacak olan yumurtalar o ay gerçekleşen döngüden alınır.

blank

Tüp bebek tedavisi olan kadınlar erken yaşta menopoza girer mi?

Her kadın ister tüp bebek tedavisi olsun ister olmasın kendisi için genetik zaman neyse o sürede menopoza girer. Yani tüp bebek tedavisinin menopoz üzerinde olumlu ya da olumsuz hiçbir etkisi ya da baskısı yoktur. Başarılı bir tüp bebek tedavisi için uygun olan en iyi Tüp bebek merkezini seçmenizde büyük fayda var.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

Tüp Bebek Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

Tüp Bebek Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?

Tüp bebek gebelik belirtileri ne zaman başlar; embriyonun rahme transfer edilmesinin sonrasında yaklaşık olarak 14 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir