Tüp Bebek Tedavisi Hakkında Bilinmeyenler

Tüp bebek tedavisi söz konusu olduğunda, her bir terapötik prosedürden maksimum başarı şansı elde etmek için her çiftin birden fazla “terapi” döngüsüne girmesi gerekir. Bu nedenle her tedavi kendi içinde en az üç döngü ve bazı durumlarda altı bile içermelidir.
Bu yaklaşım, yumurtalık stimülasyonları, intrauterin döllenme ve genel olarak tıbbi tedaviler için yaygındır, ancak bu terapötik prosedürün çeşitli bakış açılarından daha fazla bağlı olması nedeniyle PMA tedavileri (IVF / ICSI) için daha karmaşık hale gelir: zamanın mevcudiyeti, psikolojik stres, tekniğin istilacılığı, ekonomik maliyet.
Bu nedenle çiftlerin ortak tutumu, her seferinde bir PMA döngüsüyle “yüzleşmek” ve en azından en az üç döngü içeren bir Tüp bebek tedaviyi en baştan düşünmektir.
Bu nedenle, doktorların “bu tek döngüde” mümkün olduğunca kişisel bir tedavi sunmaları, günümüzde mevcut tüm teknolojileri uygulaması ve tedavinin her aşamasını tek bir çifte uyarlamaları zorunludur.
Tüp bebek tedavisi ile amaç, her bir döngünün başından itibaren üç döngünün programlanmasını desteklemek için “daha hafif” hale getirilmesidir.

Tüp bebek tedavisi esnek değildir ve başka tekniklerin kullanılmasına da izin vermez (oositlerin dondurulması, polar hücre biyopsisi, blastosist kültürü). Bu yaklaşım, “tek döngü” için daha az etkinlik sağlayabilir, ancak yenilik, üç döngü bağlamında  tedavisinin etkinliğini değerlendirmektir.

 

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

İlk Tüp Bebek Tedavisinde Hamile Kalanlar

İlk Tüp Bebek Tedavisinde Hamile Kalanlar

İlk tüp bebek tedavisinde hamile kalanlar oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır. Tüp bebek tedavisinin bu şekilde başarılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir