Tüp Bebek Nedenleri

Tüp bebek infertilite veya genetik problemlerin tedavisidir. Eğer IVF tedavi infertilite yapılır, siz ve eşiniz denemeden önce az invazif tedavi seçenekleri deneyin mümkün olabilir IVF spermlerin yakın rahim doğrudan yerleştirilir bir prosedür  doğurganlık ilaçları yumurta veya intrauterin inseminasyon üretimini artırmak için dahil yumurtlama zamanı.

Bazen Tüp bebek tedavisi , 40 yaşın üzerindeki kadınlarda infertilite için birincil tedavi olarak önerilmektedir. Tedavi  belirli sağlık durumlarınız varsa da yapılabilir. Örneğin, siz veya partneriniz varsa IVF bir seçenek olabilir:

Fallop tüpü hasarı veya tıkanması: Fallop tüpü hasarı veya tıkanması, bir yumurtanın döllenmesini veya bir embriyonun uterusa gitmesini zorlaştırır.

Bozulmuş yumurtalama: Yumurtlama seyrekse veya yoksa, döllenme için daha az yumurta bulunur.

Endometriozis: Endometriozis, uterus dokusu implante edildiğinde ve uterusun dışında büyüdüğünde ortaya çıkar sıklıkla yumurtalıkların, uterus ve fallop tüplerinin işlevini etkiler.

Rahim miyomları: Miyomlar uterus duvarındaki iyi huylu tümörlerdir ve 30’larında ve 40’larında kadınlarda yaygındır. Miyomlar döllenmiş yumurtanın implantasyonuna müdahale edebilir.

Önceki tubal sterilizasyon veya çıkarma Hamileliği kalıcı olarak önlemek için fallop tüplerinizin kesildiği veya bloke edildiği bir tür sterilizasyon olan tubal ligasyonunuz varsa ve gebe kalmak istiyorsanız, Tüp bebek tedavisi tubal ligasyonun tersine çevrilmesine alternatif olabilir.

Bozulmuş sperm üretimi veya fonksiyonu Ortalamanın altında sperm konsantrasyonu, spermin zayıf hareketi (zayıf hareketlilik) veya sperm boyutu ve şeklindeki anormallikler spermin yumurtayı döllemesini zorlaştırabilir. Semen anormallikleri bulunursa, eşinizin düzeltilebilir problemler veya altta yatan sağlık sorunları olup olmadığını belirlemek için bir uzmana başvurması gerekebilir.

Açıklanamayan kısırlık Açıklanamayan infertilite, yaygın nedenlerin değerlendirilmesine rağmen infertilite nedeni bulunmadığı anlamına gelir.

Genetik bir bozukluk: Siz veya eşiniz çocuğunuza genetik bir bozukluk geçirme riski taşıyorsa, aşılama öncesi genetik test için aday olabilirsiniz – IVF içeren bir prosedür . Yumurtalar toplandıktan ve döllendikten sonra, tüm genetik problemler bulunmasa da, bazı genetik problemler için taranırlar. Belirlenen problemleri içermeyen embriyolar rahime transfer edilebilir.

Kanser veya diğer sağlık koşulları için doğurganlığın korunması. Doğurganlığınıza zarar verebilecek radyasyon veya kemoterapi gibi kanser tedavisine başlamak üzereyseniz , doğurganlığın korunması için IVF bir seçenek olabilir. Kadınlar yumurtalıklarından toplanmış ve daha sonra kullanılmak üzere döllenmemiş bir durumda dondurulmuş yumurtalara sahip olabilirler. Veya yumurtalar ileride kullanılmak üzere döllenebilir ve embriyo olarak dondurulabilir.

Fonksiyonel uterusu olmayan veya hamileliği ciddi bir sağlık riski taşıyan kadınlar , gebeliği taşımak için başka bir kişiyi kullanarak (gebelik taşıyıcı) IVF’yi seçebilir . Bu durumda, kadının yumurtaları sperm ile döllenir, ancak ortaya çıkan embriyolar gebelik taşıyıcısının uterusuna yerleştirilir.

 

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

Tüp Bebek Cinsiyet Belirleme

Tüp Bebek Cinsiyet Belirleme

Tüp bebek cinsiyet belirleme işlemleri ülkemizde yasal değildir. Tüp bebek sürecinde kişilerin embriyo yerleştirme işlemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir