Tüp bebek nasıl oluşur?

Tüp bebek in vitro fertilizasyon anlamına gelir. Daha yaygın olarak bilinen yardımcı üreme teknolojisi (ART) türlerinden biridir. Tüp bebek tedavisi yumurtayı döller ve sizin de döllenmiş yumurta implantı yardımcı  sperme ilaç ve cerrahi işlemler bir arada kullanarak çalışır rahim .

İlk olarak, birkaç yumurtanızı olgunlaştıran ve döllenmeye hazır hale getiren ilaçlar alırsınız. Daha sonra doktor yumurtaları vücudunuzdan çıkarır ve spermin yumurtaları döllemesine yardımcı olmak için bir laboratuvarda sperm ile karıştırır. Sonra 1 veya daha fazla döllenmiş yumurtayı ( embriyo ) doğrudan uterusa koyarlar . Embriyolardan herhangi biri uterusunuzun astarına implant ederse gebelik ortaya çıkar.

Tüp bebeğin birçok adımı vardır ve tüm süreci tamamlamak birkaç ay sürer. Bazen ilk denemede çalışır, ancak birçok insan hamile kalmak için 1’den fazla IVF turuna ihtiyaç duyar. Doğurganlık problemleriniz varsa IVF kesinlikle hamilelik şansınızı artırır, ancak garanti yoktur – herkesin vücudu farklıdır ve Tüp bebek herkes için çalışmaz.

blank

Tüp bebek süreci nedir?

Tüp bebekte ilk adım, yumurtalıklarınızın olgunlaşmış ve döllenmeye hazır birkaç yumurta üretmesine yardımcı olmak için birkaç ay boyunca doğurganlık ilaçları almaktır . Buna yumurtlama  indüksiyonu denir . Hormon seviyenizi ölçmek ve yumurta üretiminizi takip etmek için düzenli ultrasonlar veya kan testleri alabilirsiniz.

Yumurtalıklarınız yeterli olgun yumurta ürettiğinde, doktorunuz yumurtaları vücudunuzdan çıkarır (buna yumurta alımı denir). Yumurta toplama, doktorunuzun ofisinde veya bir doğurganlık kliniğinde yapılan küçük bir cerrahi prosedürdür. İşlem sırasında rahat etmenize yardımcı olacak ilaç alacaksınız. Vücudunuzun içini görmek için bir ultrason kullanarak doktor, vajinanızdan ve yumurtalarınızı tutan yumurtalık ve foliküllere ince, içi boş bir tüp koyar. İğne, yumurtaları her folikülden nazikçe çeken bir emme cihazına bağlanır. Bir laboratuvarda, yumurtalarınız eşinizden veya bir vericiden gelen sperm hücreleri ile karıştırılır – buna tohumlama denir. Yumurta ve sperm birlikte özel bir kapta saklanır ve döllenme gerçekleşir. Düşük motiliteye sahip spermler için (aynı zamanda yüzmeyin), döllenmeyi desteklemek için doğrudan yumurtalara enjekte edilebilirler. Döllenmiş yumurtalardaki hücreler bölünüp embriyo haline geldikçe , laboratuvarda çalışan insanlar ilerlemeyi izler.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

Tüp Bebek Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

Tüp Bebek Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?

Tüp bebek gebelik belirtileri ne zaman başlar; embriyonun rahme transfer edilmesinin sonrasında yaklaşık olarak 14 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir