Tüp bebek Nasıl Olur?

Tüp bebek tedavisi gören çiftler bazen mutlu sonla karşılaşamayabilirler. Fakat böyle durumlarda çiftler tekrar tekrar Tüp bebek tedavisi görebilirler. Hiçbir nedeni olmadığı halde gebeliğin oluşmamasını yaşamış olan çiftler daha sonraki denemelerde gebeliği tadabilirler. Yaşanan her denemede maalesef ki gebelik ihtimali düşmektedir. Bu gibi durumlarda psikolojik olarak çiftler kendilerini salmamalı ve de morallerini yüksek tutmalıdırlar. Çünkü çok fazla deneme sonucu şanslı gebeliği yakalayan şanslı çiftler vardır.

blank

Tüp bebek tedavisinde yaş faktörü oldukça önemlidir. Kadınların en şanslı oldukları yaş dönemi 35 iken 42 44 yaş aralığında bu şans en düşük noktada seyrettiğini söyleyebiliriz. Tedavi sırasında tek embriyo ile hamile kalma ihtimali %25 iken iki embriyo ile bu ihtimal %45 e kadar çıkmaktadır. Tek embriyo transferinin şöyle bir avantajı vardır. Sonradan kullanılmak üzere dondurulabilecek bir çok embriyo kalır. Bu embriyolar gebelik oluşmazsa kullanılabilir. Çiftlerin normal yolla bebek sahibi olamayışlarından dolayı tüp bebek ile kalınan gebeliklerde düşük riski normal gebeliklerden biraz daha yüksektir. Bu gebelikler sırasında kadınların vajinal kanama ile karşılaştıklarında doktorlarına acil olarak başvurması gerekmektedir. Ancak bilinmesi gereken bir diğer konu ise Tüp bebek tedavisi sonucu kalınan gebeliklerin başında kanama ya da lekelenme söz konusu olabilir.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

Tüp Bebek Cinsiyet Belirleme

Tüp Bebek Cinsiyet Belirleme

Tüp bebek cinsiyet belirleme işlemleri ülkemizde yasal değildir. Tüp bebek sürecinde kişilerin embriyo yerleştirme işlemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir