Tüp Bebek Merkezi

Doğru bir Tüp bebek merkezi ile her zaman daha olumlu bir sonuca ulaşabilirsiniz. Doğru bir doktor ve doğru bir merkez sayesinde daha az yıpranır ve bu süreci hızlandırabilirsiniz. Fakat sizin olumlu oluşunuz ve tüm gereklilikleri yerine getirişiniz tüp bebek tedavisini bir adım öne taşıyacaktır. Burada uymanız gereken tüm kural ve gereklilikler doktorunuz tarafından size verilecektir. Halk arasında kulaktan kulağa yayılan doğruluk payı olmayan konuşmalara itibar etmemelisiniz.

İnfertilite (kısırlık) nedir?

İnfertilite halk arasında kısırlık olarak da bilinir. Düzenli bir cinsel hayatınız varsa ve en az bir yıl korunmadan beraberlik gerçekleşmesine rağmen hamile kalınamıyorsa bu durum infertilite olarak adlandırılır. Eğer gebeliklerde sürekli olarak düşük varsa yine bu kategoride değerlendirilir.

blank

Tüp bebek & Mikroenjeksiyon nedir?

Sperm hücresi ve yumurta hücresinin etkili bir laboratuvar ortamında dikkatli bir şekilde bir araya getirilerek döllenme sağlanmasına tüp bebek yöntemi denir. Babadan alınan tek bir spermin annedeki yumurtaya ince bir iğneyle mikroskop ile yerleştirilmesi yöntemine mikroenjeksiyon işlemi denir. Eğer erkekten kaynaklı bir kısırlık sorunu varsa bu yöntemle gebelik elde etme şansı yüksek olmaktadır. Kadınların doğurganlığını etkileyen bazı etkenler vardır. Bunların tüp bebek öncesi mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir. Eğer gereken tedavi gerçekleşmezse tüp bebek şansının düşük olduğunu söyleyebiliriz.

Tüp bebek tedavi aşamaları nelerdir?

Tüp bebek tedavisi için ilk olarak çiftlerin kendi aralarında konuşup tam anlamıyla birlikte hareket etmeleri gerekmektedir. Öncelikle kendilerine iyi bir tüp bebek merkezi seçmeleri daha sonra hekim konusunda karar vermeleri gerekir. Bunları geçtikten sonra ise doktorunuzun sizden istediği tahlilleri yaptırılarak, bu tahliller sonucu verilen ilaç tedavisinin başlaması gerekiyor. Bu döneme kısa hazırlık adı verilirken genelde adetinizi 2 ya da 3. Günü başlanıyor. Ardından doktorunuz tarafından bir yumurta takip takvimine başlanır. Yapılacak olan ultrason ile rahminizin ve yumurtalarınız durumu incelenir. Yaklaşık bu süreç on gün sürmektedir. Yumurtalarınız olgun hale geldikten 2 gün sonra yumurta toplama işlemi gerçekleşerek eşinizden alınan sperm ile döllenme sağlanır. En son olarak da en iyi embriyolar seçilerek transferi gerçekleşir.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

Ortalama Tüp Bebek Fiyatları

Ortalama Tüp Bebek Fiyatları

Ortalama tüp bebek fiyatları konusunda hizmet veren kliniklerin artması ile beraber bir düşüş meydana gelmiştir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir