Tüp Bebek Dondurulmuş Embriyo Transferi

Tüp bebek dondurulmuş embriyo transferi sayesinde kadınların rahimlerinin dinlendirilmesi sağlanmaktadır. Normal koşullarda tüp bebek tedavisinde embriyonun rahim içerisinde tutunma olasılığının artırılması için ek tedaviler yapılmaktadır. Bu tedavilerin ardı ardında gerçekleştirilmesinin rahim dokusuna ilerleyen aşamalarda zarar verebileceği fark edilmektedir. Bu nedenle embriyonun dondurulmasının sonrasında rahmin kendini toparlamasının akabinde rahim içi yerleştirme adımı uygulanabilir.

Embriyo Transfer Süreci

Tüp bebek dondurulmuş embriyo transferi kapsamında dondurulmuş embriyolar ile taze embriyoların herhangi bir farkı yoktur. Embriyonun sağlıkları ile alakalı da gerekli olan testler yerleştirme adımının öncesinde tamamlanmaktadır. Bu konuda tüp bebek ile alakalı merak edilen şu hususlara da açıklama getirmek gerekir;

  • Kadınların yumurtalarının sağlık durumlarında inceleme yapılır.
  • Erkeklerin sperm sayısı ve kalitesinin artırılmasına yönelik adımlar atılır.
  • Embriyonun cinsiyetinin ülkemizde belirlenmesine izin verilmemektedir.
  • Genetik tarama işlemleri sadece sağlık sorunlarının saptanması için uygulanabilmektedir.

Tüp bebek tedavisi alacağınız doktorunuzun ve ekibinizin alanın uzman isimleri olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı zaman da mental olarak da uyum içerisinde çalışabileceğiniz kişileri seçmelisiniz. Bu şekilde zorlu bir dönem olan tedavi aşaması sizin için daha kolay olacaktır.

Tüp Bebek Tedavi Ücreti

Tüp bebek tedavi ücreti öncül ve ardıl tedavi aşamaları da dikkate alındığı zaman oldukça pahalıya mal olan seçeneklerden bir tanesidir. Bu noktada tedavilerin tekrarlanabilir nitelikte olması da kişilerin çocuk sahibi olma şansını artırmaktadır. Fakat aynı zamanda harcamaların belirli bir sınırın üzerine çıkabilmesine de neden olabilmektedir. Kampanyalı olan fiyatlardan istifade edebilmek için kliniklerin sayfalarını yakından takip etmeye büyük önem vermeniz gerekir. Tüp bebek tedavisi doğru ekip ile ve uygun fiyatlar ile başarıyla tamamlanabilir.

Ozon Tedavisi

Tüp bebek dondurulmuş embriyo transferi kapsamında kişilerin ozon tedavisi uygulamasına da olanak verilmektedir. Ozon tedavi süreci içerisinde kişilerin hücre yenileme performanslarını9nn artması sebebi ile tüp bebek tedavisinin başarılı tamamlanma olasılığının da büyük bir artış gerçekleştireceği fark edilmektedir. Ozon tedavisi bir öncül tedavi olarak sürece dahil edilmelidir. Bedeninizin tüp bebek tedavisine daha hazır biri hale getirilmesi ana kıstaslardandır.

Hakkında yazar

blank

Tekrar Deneyin

blank

Tüp Bebek Aşamaları

Tüp bebek terimi, foliküler sıvının transvajinal aspirasyonu ile elde edilen kadın yumurtalıkları ile meni örneğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir