Tüp Bebek Başkasının Spermi Mi?

Tüp bebek başkasının spermi mi; tüp bebek tedavisi ile alakalı olarak toplumumuzda yanlış kanılar bulunmaktadır. Tüp bebek tedavisinde başkasının sperminin kullanılması söz konusu değildir. Bu durumda anne ve baba adayının yumurtası ve spermi alınır. Daha sonrasında bu sperm ve yumurta laboratuvar ortamında döllendirilir. Embriyo akabinde rahme yerleştirilir. Embriyonun başarılı olması için ve tutunmanın gerçekleşmesi için ek tedavi yöntemleri de uygulanır. İş birliği içerisinde olacağınız ekibin bu konuda kesinlikle alanın uzmanı olması gerekmektedir.

Tüp Bebek Tedavisi Garantili Midir?

Tüp bebek başkasının spermi mi; anne ve babanın yumurtası ve sperminin alınması ile embriyonun oluşturulmasının sonrasında gerçekleştirilen bu işlemin garantili olduğunu belirtmek doğru olmayacaktır. Tüp bebek tedavisi garantili değildir. Kişilerin bu tedavi sürecinin akabinde olumsuz sonuç alması da söz konusu olabilmektedir.

Ozon Tedavisi

Tüp bebek tedavisinde olumlu sonuç alma şansının artırılması için ozon tedavisinden faydalanabilirsiniz.

  • Ozon tedavisi ile dokulardaki oksijen seviyesi yükseltilmektedir. Bu seviyenin yükseltilmesi dokuların yenilenmesini hızlandırmaktadır.
  • Tüp bebek tedavisinin öncesinde bu şekilde ek tedavi metotlarından istifade ederek olumlu sonuç alma olasılığını artırabilirsiniz. Sistem içerisinde inceleme yapıldığı zaman ozon tedavisi ile ne derece olumlu sonuçların alındığı, başarı oranının sperm ve yumurtanın gücü ile doğru orantılı olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Bu şekilde ek tedavi yöntemleri ile daha başarılı sonuçlar alma fırsatını yakalayacaksınız. Sürecin maddi yükü de göz ardı edilmemelidir.

Psikolojik Desteğe Dikkat!

Tüp bebek başkasının spermi mi gibi sorular ile halk arasında muhatap olmanız mümkündür. Tüp bebek tedavisinde kesinlikle farklı kişilerin spermleri kullanılmaz. Bizzat baba adayının spermleri alınır. Bu noktada ülkemizin hukuk yapısının da asla izin vermediğini eklemek gerekmektedir. Hatta bırakın başka kişinin spermlerinin kullanılmasının, anne ve babanın sperm yumurta ikilisi ile oluşturulan embriyonun taşıyıcı anne ile büyütülmesine de izin verilmemektedir. Bu tür unsurların ülkemizde oldukça sıkı denetimlerden geçirildiğinin eklenmesi gerekir. Bu tür zorlu sorulara dayanmak ya da tüp bebek tedavisi sürecinde daha güçlü olmak için psikolojik destek alma fırsatınız da bulunmaktadır.

Hakkında yazar

blank

Tekrar Deneyin

Tüp Bebek Tedavisinde Yumurtaların Döllenmesi

Doğal yollarla bebek sahibi olamayan çiftlerin başvurdukları Tüp bebek tedavisi sağlık sektöründe teknolojinin de ilerlemesiyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir