Miyomlar Tüp Bebek Hamilelik Şansını Azaltır mı?

 

Rahim iç boşluğuna yayılan uterus miyomları düşük, gelişme veya erken doğuma neden olabilir. Embriyo fibroidin içine veya yakınına yerleşirse, kan akışı bozulabileceğinden düşüklere neden olabilir. Yine, hamileliğin geç aşamaları geldiğinde, miyom neden dejenere olabilir veya dönebilir ve ağrıya ve bazen erken doğuma neden olabilir. Rahimde fibroidlerin varlığını gösteren en yaygın test, histerosalpingografi adı verilen bir uterus filmidir. İleri muayene, optik bir cihaz kullanarak uterusa girerek araştırma yapmanızı sağlayan histeroskopi adı verilen küçük bir işlemdir.

Miyomların varlığı yumurta stoklarını azaltır mı?

Hayır, miyomlerın varlığı yumurta arzını azaltmaz. Yumurtalıkların ve myomun bulunduğu yer birbirinden ayrılır. Miyomlar uterusta bulunur, Tüp bebek hamilelik istenirse ve bir fibroid varsa, hasta miyomların hamileliğe müdahale edip edemeyeceği konusunda bilgilendirilebilir ve gerekirse cerrahi de dahil olmak üzere tedavi seçenekleri sunulur.

blank

Kullanılmış hormonlar kanser riskinizi artırır mı?

Hayır, tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçların kanser riskini arttırdığına dair bir kanıt yoktur. Bu konuda çok fazla araştırma yapıldı ve bu ilaçlar ile yumurtalık, rahim ve meme kanseri arasında doğrudan bir ilişki yoktu.

Kilo vermek için hormon ilaçları kullanılıyor mu?

Tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçlar vücuttaki ödem ve iştah nedeniyle bazı kilo alımlarına neden olabilir. Bu ilaçlar vücutta normal hormonal etkilere neden olabilecek bir seviyede olduğundan, kilo alımı ile ilişkili yan etkiler gözlenebilir. Bu ilaçlar daha sonra kaybedilemeyecek kilo alımına neden olmaz. Ek olarak, bu dönemin hastaya dayattığı psikolojik durumdan dolayı, depresif davranış ve yeme ve içme alışkanlıklarındaki değişiklikler ile kilo değişiklikleri gözlemlenebilir.

Hormonal ilaçların kullanımından herhangi bir yan etkisi var mı?

İğnelerin vurulduğu bölgelerdeki kadınların hassasiyetine bağlı olarak; Kaşıntı, hafif ağrı, yanma ve tahriş, ayrıca enjeksiyon bölgesindeki morluklara benzer çürükler olabilir. Tüp bebek tedavisi sırasında duyarlılık, sıcak basması, aşırı duyarlılık, şişkinlik, kabızlık ve sık idrara çıkma da gözlenir.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

Tüp Bebek Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

Tüp Bebek Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?

Tüp bebek gebelik belirtileri ne zaman başlar; embriyonun rahme transfer edilmesinin sonrasında yaklaşık olarak 14 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir