Anatolia Tüp Bebek

Anatolia Tüp bebek merkezi Türkiye’nin en çok rağbet gören tüp bebek merkezleri ve kadın sağlığı merkezleri arasında bulunmaktadır. Tüp bebek, çocuk sahibi olmak isteyen ancak olamayan çiftler için uygulanan ve en çok talep edilen yardımcı üreme tekniği olarak bilinmektedir. Kısırlık tedavilerinin en başında yer alan tedavi yöntemleri arasında ‘’Tüp bebek‘’ tedavisi yer almaktadır.

Günümüzde birçok çift çocuk sahibi olmak istemektedir. Ancak sebebi bilinmeyen kısırlık, enfeksiyon, tüp kanallarının tıkanması, erkek sperm kalitesinin düşüklüğü, kilo ya da ileri yaştan kaynaklanan birçok sebepten ötürü çocuk sahibi olamayan çiftler Anatolia tüp bebek yöntemi sayesinde çocuk sahibi olmayı başarmaktadırlar. Tüp bebek tedavisi son zamanların en çok tercih edilen tedavi yöntemleri arasında bulunmasının yanı sıra kadın üreme hücresi olan yumurta ve erkek üreme hücresi olan spermlerin laboratuvar ortamında toplanması ile birlikte döllenmenin elde edilmesi amaçlanmaktadır.

Laboratuvar ortamında döllenen yumurtalar bölünmeye başlamasıyla birlikte embriyo dönemini yani ilk gelişim aşamalarını laboratuvar ortamında gerçekleştirilmesiyle birlikte anne adaylarının rahmine yerleştirme işlemleri uygulanmaktadır. Anatolia tüp bebek tedavi günümüzde gebeliğin doğal yollar ile oluşan gebelikten farksız olarak gerçekleştirerek ön plana çıkmaktadır.

blank

Anatolia Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Gerçekleşir?

Anatolia tüp bebek tedavisi her geçen gün merak içerisinde araştırılmaya devam ediyor. Tıp her geçen gün gelişmesiyle birlikte çocuk sahibi olamayan anneler için olağanüstü fırsatlar sunuluyor. Doğal gebelikten tek farkı olarak döllenme işlemlerinin laboratuvar koşullarında gerçekleşmesi sağlanarak döllenen yumurtaların anne rahmine yerleştirilme işlemidir. Bu doğrultuda doğal gebelikten hiçbir farkı olmadan çocuk sahibi olma fırsatını elde edebilirsiniz. Tüp bebek tedavisinde yumurtaların yerleştirilmesi için iki yöntem bulunmaktadır. Bunları şu şekilde açıklayabiliriz;

  • Klasik tüp bebek tedavisi laboratuvar ortamında döllenme işlemlerinin gerçekleşmesi için spermleri yumurtanın yanlarına bırakılıp bu spermlerin kendi kendine yumurtaya ulaşarak döllenme işlemleri gerçekleştirilir.
  • Spermlerin mikroskop altında bir pipet yardımı sayesinde yumurta içerisine diret olarak enjekte edilerek döllenmenin sağlanması gerçekleştirilir.

Bu her iki yöntem de çiftlerin özellikleri doğrultusunda uzmanlar tarafından belirlenerek uygulanmaktadır. Böylelikle çift için en başarılı tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

 

 

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

Tüp Bebek Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

Tüp Bebek Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?

Tüp bebek gebelik belirtileri ne zaman başlar; embriyonun rahme transfer edilmesinin sonrasında yaklaşık olarak 14 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir